D N E S   J E
 

Aktuální počasí v ČR

Copyright © Meteopress

 


ÚVODNÍ  STRÁNKA

O AUTOROVI

FOTO GALERIE

VIDEO GALERIE

TVORBA WWW

OBLÍBENÉ  STRÁNKY

MOJE NÁVODY

GRAFIKA & VIDEO

DÁLKOVÁ SPRÁVA

SPORTOVNÍ  SÁZENÍ

PRO ZASMÁNÍ

ONLINE HRY

WEBOVINY

INZERCE  ! NEW !

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

 

  TOPlist

 

 

Dálková správa PC

 

Tuto stránku chci věnovat problematice dálkové správy PC, neboť si troufám říci, že tento nástroj je v současnosti pro mne nejdůležitějším nástrojem, který mi umožňuje dálkově spravovat až několik počítačů po celé mé rodině. A to nehledě na tom, kde se dotyčná osoba, konkrétně její počítač nachází. Ať už je to ve vedlejším paneláku nebo třeba v Americe, ukáži Vám nástroj, který si poradí s jakoukoliv vzdáleností, kde jedinou podmínkou je mít připojení k internetu, což v dnešní době má už téměř každý uživatel svého počítače.

Nástrojů pro dálkovou správu existuje velké množství, ale pouze tento Vám umožní za jistých okolností správu vzdálených počítačů zcela ZADARMO!

Tím nástrojem je :

Verze FREE umožňuje uživateli po registraci na stránkách přidávat počítače pod svou dálkovou správu. Tato verze je však zákonitě ochuzena o vzdánený tisk, přenos souborů, atd... Tyto funkce se dají samozřejmě pořídit, ale již za nějaké ty korunky. Osobně ale vzdáleně nic tisknout nemusím a pro přenos souborů vyuzžívám FTP-čka, popř. některé free úložné servery...

Jediné co musíte provést je registrace na stránkách www.logmein.com a poté již můžete přidávat počítače, které chcete dálkově zpravovat. Pro přidání je však nutné být přítomen u onoho vzdáleného počítače, což ne vždy je jednoduchá záležitost.

Proto jsem vytvořil jednoduchý návod, jak tento produkt může nainstalovat uživatel vzdáleného počítače a měl by být srozumitelný i pro naprosté laiky, kteří to s počítačem moc dobře neumí. Jedinou podmínkou je mít v počítači nainstalovaný internetový prohlížeč Mozilla Firefox, pro tento prohlížeč, jelikož je nejrozšířenější, jsem tento manuál uspůsobil. Samozřejmě můžete použít i jiné prohlížeče, ale postup se bude nejspíš v některých bodech lišit a pro laiky už může nastat problém.

Proto doporučuji nejdřív nainstalovat Firefox, který si můžete bezplatně stáhnout na stránkách výrobce http://www.mozilla-europe.org/cs/firefox.

 

Návod na instalaci LogMeIn najdete zde.

 

 

Poslední aktualizace stránky proběhla 8.1.2009 ve 12:25.